Anak Pokok Vanilla

RM20.00

Anak Pokok Vanilla MC0706

Out of stock

Penghantaran Ke Seluruh Negara**

  • Penghantaran harian
  • Kami menggunakan kurier yang terbaik
  • Kaedah pembungkusan terbukti selamat
      Pembayaran 100% Selamat 

Botanical name : Vanilla planifolia
Common name : Vanilla plant, flat-leave vanilla, West Indian Vanilla, vanilla orchids, orkid vanila, vanila
Plant sapling in polybag
Plant delivery to Peninsular Malaysia only

Sejenis tumbuhan dari keluarga orkid yang berasal dari Mexico. Jenis tumbuhan memanjat dan memerlukan sokongan . Hidup subur dibawah teduhan pada persekitaran berkelembapan tinggi. Merupakan sejenis tumbuhan epifit , ia tidak mengambil makanan dari pokok yang ditumpangkan. Ada kawasan penanaman vanila di Malaysia yang menjadikan pokok kelapa sebagai pokok tumpang untuk pokok vanila. Bunga vanila berwarna kuning muda. Bunganya hanya tahan selama satu hari sahaja (24 jam) dan perlu didebungakan secara manual untuk menghasilkan buahnya. Pendebungaan perlu dilakukan dengan cepat sebelum bunganya layu. Selepas buahnya terhasil ia akan mengambil masa selama 5 bulan sebelum matang untuk dituai. Buahnya yang berbentuk kekacang merupakan sumber tinggi vanilin. Ekstrak dari bijinya digunakan untuk perisa masakan dan industri minyak wangi. Podnya dikeringkan sebelum minyak pati diekstrak untuk mengurangkan pemeluwapan ketika proses ekstrak.Podnya yang dikeringkan juga digunakan dalam masakan terutamanya masakan manis perti ais krim, kek dan pastri.

___________

 

Belilah Dengan Yakin

Melur's Garden
store rating4.36 / 5
product rating4.19 / 5
383 reviews

 

Harga Borong

Kuantiti Pesanan (Ordered Quantity) Harga Seunit, RM (Price per Unit, RM)
1 Р50  20
 51 Р200  
 201 Р1000  
 1001 ke atas  

* Harga yang dipaparkan adalah sebagai panduan dan mungkin boleh berubah. Sila hubungi kami disini untuk maklumat lanjut. Harga tidak termasuk kos pengangkutan.

Nota:

  • Hubungi¬†kami¬†sekiranya anda mempunyai sebarang soalan berkaitan produk ini.
  • Anda boleh lihat¬†testimoni¬†daripada pelanggan kami.

 

PENTING!!

  • Bagi pesanan dari Sabah & Sarawak, sila buat¬†permohonan mengimpot¬†terlebih dahulu!! Penghantaran ke Sabah & Sarawak adalah amat berisiko disebabkan terdapat banyak faktor diluar kawalan.¬†Pembeli bertanggungjawab sepenuhnya jika terdapat masalah semasa penghantaran.

 

Additional information

Weight 2 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Anak Pokok Vanilla”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.